Dovolená po celý rok s dětmi v Krkonoších

Hledáte dovolenou, která by byla vhodná pro Vás i Vaše ratolesti? Odpočinek a relaxaci a zároveň zábavu můžete zažít právě v Krkonoších. V letních i zimních měsících je zde spousta příležitostí, jak si užít poklidnou dovolenou, ale zároveň dostatečně zábavnou pro Vaše děti.

Celoroční dovolená s dětmi Krkonoše

Letní dovolená v Krkonoších

Pokud jste si zvolili pro svou letní dovolenou právě naše nejvyšší pohoří Krkonoše, tak věřte, že jste neprohloupili. Kromě všudypřítomné nedotčené přírody, která se nachází na území Krkonošského národního parku a čerstvého vzduchu, zde můžete navštívit i plno zajímavých míst. 

Letní dovolená Hotel VelvetaZajímavou podívanou můžete zažít v jednom z nejkrásnějších údolí v Krkonoších v Obřím dole v Peci pod Sněžkou. Dříve se zde těžila barevná ruda a dnes zde můžete navštívit útroby nejvyššího pohoří Krkonoš Sněžky a tzv. Krakonošovu zahrádku s mnohými vzácnými květinami. Turisticky zdatnější jedinci mohou navštívit Kozí hřbety ve Špindlerově Mlýně nebo Liščí horu v Peci pod Sněžkou. Krásnou podívanou zažijete při návštěvě Pančavského vodopádu, který patří mezi nejznámější v Krkonoších. Kulturně založení jedinci mohou navštívit zříceniny hradů, např. Chojnik a Vizmburk, které byly postaveny před více než 700 lety. Nejméně porušenou krajinu pak můžete navštívit v přírodní rezervaci Rýchorský prales, kde můžete nalézt spoustu druhů chráněných rostlin. 

Pokud Vás omrzely túry a pobyt v přírodě, můžete navštívit aquapark Špindlerův Mlýn, který nabízí spoustu možností pro vodní radovánky. Vyzkoušet si můžete jízdu na několika tobogánech, divokou řeku s protiproudem, brouzdaliště, wellness a mnoho dalšího.

Nevšedním zážitkem hlavně pro malé děti může být návštěva mini farmy u hotelu Velveta, která se může pyšnit několika druhy zvířat. Jsou jimi mini prasátka, poníci, oslíci, kozy a ovce, jež jsou na přítomnost lidí zvyklá, a nedělá jim žádný problém.

Zimní aktivity v Krkonoších

zimních měsících se krajina Krkonoš zahalená do sněhové pokrývky promění v ráj pro lyžaře a běžkaře. Na své si zde přijdou jak lyžaři začátečníci nebo děti, tak také zdatní lyžaři, kteří mohou navštívit sjezdové tratě různých obtížností ve skiareálu Herlíkovice – Bubákov, který se nachází nedaleko našeho hotelu Velveta. Dopravovat se lze přímo od našeho hotelu skibusem. V areálu střediska můžete využít služeb 3 půjčoven lyží a profesionálního vybavení, školu a školku lyžování a park pro děti. Běžkaři si zde mohou také přijít na své, v areálu se nachází 4 běžkařské tratě s délkou od 1 do 14 km. 

Přejeme Vám příjemnou zábavu a spoustu krásných zážitků, které si s sebou po naší návštěvě budete odnášet.