Pobyt s rodinou v hotelu Velveta s mini farmou plnou zvířátek

Pokud toužíte po tom, abyste si dovolenou užili nejen Vy, ale i Vaše ratolesti, zamiřte do našeho hotelu Velveta, který nabízí široký program jak pro dospělé, tak pro ty nejmenší. Jednou z našich nejoblíbenějších atrakcí je mini farma plná zajímavých zvířátek, se kterými se Vaše děti mohou potkat v českých vesnicích. Mini farma byla založena u příležitosti dne dětí 1. června 2013 a dodnes se těší velké popularitě našich zákazníků. Její název vznikl z jedinečného složení chovaných exemplářů, které si zde můžete prohlédnout – chovaná zvířátka patří k nejmenším svého druhu!

Prasátka a poníci 

První zvíře, jež Vám chceme představit, je Göttingenské prasátko. Tento druh vepříka je velmi inteligentní, klidné, hravé a společenské zvíře vyšlechtěné v 60. letech minulého století v Německu. V současnosti se stává pro své pozitivní povahové rysy velmi oblíbeným domácím mazlíčkem a není se čemu divit - Göttingenské prasátko svou inteligencí a především čistotností snadno předčí kdejakého psa či kočku. Jeho rozumové schopnosti jsou na úrovni zhruba tříletého dítěte a naučit jej i náročnější povely tak zpravidla nebývá nijak složité.

Minifarma v hotelu VelvetaMezi další obyvatele naší mini farmy patří Shetlandský pony. Domovem tohoto plemene jsou Shetlandské ostrovy u Skotska, kde panují velmi nepříznivé podmínky, a to zvláště pro tak velké zvíře, jako je kůň. Díky nedostatku potravy a drsnému prostředí se stavba těla divokého koně postupně měnila natolik, až dala vzniknout tak jedinečnému stvoření, jakým je Shetlandský poník. Jeho povahové rysy jsou čistě pozitivní – je vyrovnaný, hravý, klidný a vyhovuje mu společnost lidí. Rád si hraje a je velmi společenský a díky tomu mu přítomnost dětí vůbec nevadí.

Oslíci a kozy

Oslík z minifarmyPokud na naši farmu zamíříte, tak si na první pohled všimnete oslíků, kteří Vám o sobě svým hýkáním jistě dají vědět. O oslovi domácím se často říká, že to není zvíře vysoké inteligence. Opak je však pravdou – jistě jste už někdy slyšeli frázi „je tvrdohlavý jako osel“ a právě tato na první pohled tvrdohlavost je často spojována s hloupostí zvířete. Pokud se zeptáte jakéhokoliv chovatele, tak Vám jistě potvrdí, že osel by nikdy nepřeskočil přes překážku, u které nevidí na druhý konec. Můžete ho přemlouvat či pobízet bičem, ale na rozdíl od koně osel neustoupí, o život však v případě, že by za překážkou byl sráz či řeka, nepřijde.

Dalším námi chovaným zvířátkem je Ovce ouessantská. Toto roztomilé stvoření dosahuje maximální výšky 50 cm a řadí se tak mezi nejmenší ovce na světě. Její chov je nenáročný – díky svému domovu, který je na nehostinných francouzských ostrovech, je velmi odolná a v jídle pramálo vybíravá.

Mezi poslední druhy, které na naší farmě můžete vidět, jsou kozy. Chováme jak tradiční domácí hnědou, tak exotickou kamerunskou, která se pyšní titulem nejmenší kozy na světě. Od sebe je poznáte celkem snadno – kromě do očí bijícího rozdílu výšky má koza Kamerunská také rohy v téměř vodorovné poloze, malá ouška a delší srst.

Doufáme, že si pobyt v našem hotelu užijete nejen Vy, ale i Vaše děti, a že odjedete se spoustou krásných zážitků.