Zimní dovolená na běžkách v Krkonoších

Poslední dobou se z běžkování stává čím dál tím více oblíbený sport. Není tomu divu – tato aktivita se stala populární nejen pro její jedinečnost, ale také pro rekreační a zdravotní výhody, které s sebou přináší. Běžecké tratě jsou vždy umístěny v příjemných lokalitách člověkem téměř nedotčené přírody, a nabízí tak krásnou vyhlídku a jedinečné poznávání okolní krajiny. Díky tomu, že při běžkování zapojujete celé tělo, je tento sport vhodný pro osoby snažící se o zpevnění kosterního svalstva a o zlepšení kardiovaskulárního systému. Běžkování je také vhodná alternativa pro atlety a sportovce, kteří se chtějí udržet v kondici i mimo sezónu.

Zimní dovolená v Krkonoších

Běžkování v Krkonoších

Naše nejvyšší pohoří Krkonoše nabízí bezkonkurenčně nejlepší podmínky pro běžkování díky svým pečlivě udržovaným tratím a vysoké kvalitě sněhu. Pokud hledáte to správné místo pro sportování v okolí Špindlerova Mlýna, vydejte se na Horní Mísečky ležící v nadmořské výšce 1000 m nabízející tratě v celkové délce 67,5 km. Běžkařská trať vede překrásnou přírodou krkonošských hor s dechberoucím výhledem.

Další alternativou, kterou Vám nabízíme, je Svatý Petr v nejvyšším bodě dosahující výšky přes 1300 metrů. Provozní doba začíná již o půl deváté ráno a končí ve čtyři hodiny odpoledne. Běžecké tratě o délce 24 kilometrů prochází romantickým okolím zasněžených jehličnatých lesů, a nabízí tak jedinečný zážitek, který si budete po celý zbytek života pamatovat.

Mezi oblíbené lokality našich zákazníků patří tradičně také Skiareál Herlíkovice – Bubákov, který kromě svých čtyř tratí rozdělených podle zkušeností běžkaře na různé délky a náročnost (vybrat si můžete mezi tratěmi od 14 do 1 km), nabízí půjčovny se špičkovým vybavením, restaurace a občerstvení, dětské parky či lyžařské školy a mnoho dalšího. 

Možnosti pro běžkaře v okolí hotelu Velveta

Tratě jsou od našeho hotelu vzdáleny pouze pár kilometrů, a dá se tak na ně pohodlně dopravit autem či autobusem v řádu několika minut. Rodinný hotel Velveta je na požadavky našich zákazníků plně připraven – pokud se Vám nechtějí brát lyže, běžky či snowboard, můžete využít naší půjčovny, kterou zde naleznete. V okolí hotelu se také nachází řada ski-servisů, kde máte možnost seřízení nebo případné opravy.

Přejeme Vám příjemný pobyt v našem hotelu a mnoho krásných sportovních zážitků!