Aktivní dovolená na kolech ve Špindlerově Mlýně

Pokud plánujete dovolenou v kouzelných Krkonoších a hledáte ten nejlepší hotel, jste na správné adrese! Rodinný wellness hotel Velveta se nachází mezi dvěma lyžařskými středisky ve Špindlerově Mlýně a přitom je umístěn v tichém údolí, kde Vás nic nebude rušit a budete si tak moci vychutnat svojí dovolenou naplno. Sousední areály Sv. Petr, Medvědín a Herlíkovice patří k nejnavštěvovanějším lyžařským centrům v Krkonoších. Ski areál Herlíkovice - Bubákov se nachází ve velmi známé lokalitě v Hořejším Vrchlabí. Areál je vyhledáván pěšími turisty v létě, lyžaři a milovníky jiných zimních sportů naopak v zimě. Díky spojení areálů Bubákov a Herlíkovice zde najdete sjezdové tratě různých obtížností, vyžití zde tudíž nalezne celá Vaše rodina.

Aktivní dovolená v Krkonoších

Výlety na kole

Kolo je jedinečný prostředek, jak poznat dokonale na vlastní kůži horskou a podhorskou krajinu Krkonoš. Čekají na Vás stovky kilometrů vhodných cest od pohodlnějších okruhů v Podkrkonoší až po technicky a fyzicky náročnější túry v horách. Každý si vybere cestu dle svých schopností a požadavků. Není lepší způsob, jak strávit letní dovolenou než na kole. Nejenom, že je to zábava, poznáte spoustu nových míst a nadýcháte se čerstvého horského vzduchu, ale také uděláte něco pro své zdraví! 

Kopce kam se podíváte

Většina tras probíhá v nadmořské výšce mezi 400 a1200 m n. m. Nejvyšší části hor jsou přísně chráněné národním parkem a na kole se tak do výšek nad 1200 m n. m. dostanete jen na několika místech (např. Vrbatova bouda či Výrovka). Na území národního parku je dovoleno jezdit pouze po vyznačených cyklotrasách. Cesty jsou dobře značené, přesto našim hostům doporučujeme mít s sebou vždy dobrou mapu. A když už nebudete mít energii, jednoduše můžete použít některou z lanovek, která Vám umožní spatřit nádherný výhled krkonošské přírody, nebo se můžete nechat svézt některou z linek cyklobusu. Poznejte krásu Krkonoš ze sedla svého kola, na tento jedinečný zážitek nikdy nezapomenete! 

Důležité informace

Cyklisté na území národního parku mohou jezdit jen po silnicích, místních komunikacích a vyznačených trasách. Na ostatní turistické cesty, které nejsou označeny jako cyklotrasy, mohou jen pěší turisté. Zdánlivě široká, pohodlná cesta se může po chvíli zúžit ve stezku, která vede rezervací nebo těžkým terénem. V Krkonoších nemusíte poznávat jen naši českou stranu hor, ale můžete se vydat i do Polska, do kterého se jednoduše dostanete přes hraniční přechod. Hory ze severní strany mají překvapivě jiný charakter, než u nás a některé zajímavosti stojí za návštěvu. Ve většině krkonošských obcí najdete Infocentra, která Vám případně pomohou s dotazy a také si zde můžete zakoupit spoustu map a materiálů.