Turistická dovolená v Krkonoších

Dovolená v Krkonoších v hotelu VelvetaHotel Velveta je rodinný wellness hotel se skvělým umístěním v tiché horské přírodě a přitom se zároveň nachází mezi dvěma lyžařskými středisky, a to největším ski-areálem ve Špindlerově Mlýně (Sv. Petr, Medvědín) a areálem Herlíkovice. Tyto areály ocení především milovníci zimních sportů. Z údolí „Kukačka“, ve kterém se hotel Velveta nachází, je snadné vydat se na túru nebo lyžařskou běžeckou trasu. Pro maximální spokojenost svých hostů jsme přichystali hotelovou dopravu přímo do centra veškerého dění. Díky svému umístění, kouzelnému prostředí krkonošské přírody a příjemnému personálu patři hotel Velveta k velmi oblíbenému místu pro strávení romantického víkendu i týdenní rodinné dovolené, ať už zimní či letní. Na děti čeká dětský koutek a mini farma se zvířátky. Jde nám především o spokojenost hostů a snažíme se, aby návštěvníci vždycky odjížděli s úsměvem! 

Pěší turistika v Krkonoších

Krkonoše jsou přímo rájem pro pěší turistiku, ve kterém můžete poznat jednu z nejkrásnějších krajin v Evropě. Drsná příroda na hřebenech a vrcholcích hor Vás vyzývá ke stále lepším výkonům a výšlapům. Ten, kdo zvládne kamenité pěšiny a překoná dlouhá stoupání, bude odměněn nádhernými výhledy do krkonošské krajiny. Kdo ucítí svěží čerstvý vzduch a jednou spatří nádherná panoramata, rychle pochopí, proč je toto místo tak výjimečné. Čeká na Vás panenská příroda ve své plné kráse! 

Turistická mapa jako pomocník

Pěší turistika zde má dlouholetou tradici, není proto divu, že zde nalezneme takové množství turistických stezek. Turistické trasy jsou dobře vyznačeny a rozlišeny různými barvami. Proto je také orientace i pro návštěvníky, kteří jsou zde poprvé, s turistickou mapou velmi jednoduchá. A pokud nebudete chtít zrovna šlapat do kopce, můžete využít lanové dráhy, která Vám umožní spatřit nezapomenutelné výhledy na krkonošskou přírodu. Návštěvu sousedního Polska Vám umožní hraniční přechody pro pěší. Důležité je ovšem být na túru dobře připraven, kvůli proměnlivému krkonošskému počasí doporučujeme vzít si vždy něco do deště. Pro začátečníky bude dobrým pomocníkem také turistická mapa. Pro milovníky zvířat je zde zase možnost vychutnat si procházku společně se svým psem, v prostoru národního parku je dovolené mít ho na vodítku.

Turistika v Krkonoších

Číslo jedna v České republice

Krkonoše jsou v mnoha kategoriích na prvních příčkách v celé České republice. V České republice představují nejvyšší pohoří, ale také pohoří nejnavštěvovanější. Nalezneme taky nespočet turistických tras, cyklostezek a nádhernou čistou přírodu. Mimo jiné se zde nachází i nejvyšší vodopád České republiky - Pančavský (148 m). Krkonoše jsou dokonce nejstarším národním parkem v ČR, který byl vyhlášen v roce 1963. Důvodem vyhlášení Krkonošského národního parku byla ochrana jedinečného krajinného charakteru Krkonoš s velice cennými biosférami. Z nich stojí za zmínku především horská rašeliniště a ledovcové kary s neobyčejně pestrou flórou a faunou.